Makeup, BB nebo CC?

Podobnými názvy se Life Style časopisy a blogy jen hemží, a málokdy najdeme, o čem je vlastně řeč. Jaký je mezitím rozdíl? Po čem sáhnout a trefit se „do černého“? Důležité je si dopředu uvědomit, co je vaším cílem. Plné krytí a perfektně jednotný ton pleti? Pak volte make-up. Většina make-upů má plně krycí schopnost. Tón pleti vyrovná. V případě suché pleti vybírejte z hydratačních rozjasňujících make-upů, v případě smíšené až mastné volte matující make-upy nebo pudrové. Mastnotu pohltí a zanechají pleť sametově hebkou. Pod make-up aplikujeme vždy fixátor make-upu tzv. „primer“.

Pokud chcete pleť jemně natónovanou, volte BB krém – beauty/blemish balm. Jedná se o zkrášlující balzám, který pleť především hydratuje a lehce až středně kryje. Jeho obliba spočívá v jednoduchém nanášení a zdánlivém „vše v jednom kroku“. Zdánlivém, jelikož většina BB krémů nemá UV faktor, je třeba použít navíc ještě přípravky s SPF ochranou. U pleti trpící akné pak navíc musíte použít ještě korektor, u mastnější pudr. Takže „vše v jednom kroku“ bere za své. BB využijete jen jako tónovací, podkladovou, hydratační bázi pod make-up nebo pokud máte bezchybnou a nenáročnou pleť.

Pokud se chcete zaměřit především na korekci a nedokonalosti pleti, doporučuji CC krém – color control/correcting cream nebo-li barevně sjednocující krém. Působí jako make-up, aby okamžitě napravil nedokonalosti pleti, a zároveň jako přípravek péče o pleť. Vaše pleť bude vypadat přirozeně, rozzářeně a bezchybně. Většina obsahuje SPF faktor, ochrání tak pleť před možným poškozením. Hydratuje ji po celé hodiny a redukuje skvrny a zarudnutí pleti. Je výbornou alternativou pro přirozený nenalíčený vzhled. Z osobní zkušenosti – pokud máte suchou pleť, doporučuji pod CC krém použít denní hydratační krém. Pokud máte sklony k mastnější pleti, postačí CC bez krému. V obou případech nezapomeňte na fixátor pod make-up tzv. „primer“.

Článek super, ale i tak nevíte jak na to? Nejlepší je osobní zkušenost, a proto jsem tu já, abych vám pomohla a poradila. Objednejte i svůj termín teď hned na KONTAKTY a společně vyzkoušíme a vybereme to nejlepší pro vaši pleť. Těším se na vás JanaLM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *