Jak být upravená i na mateřské

Být maminkou je „práce“ na plný úvazek. Než se trochu zaběhneme s novorozencem v doma, zúží se náš život jen na péči o miminko, případně domácnost. My jako ženy sebe odsuneme na poslední místo. V chvatu jíme, oblékáme se, u toho vypravujeme děti, culík nebo vlasy „na ježka“ jsou nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak udržet vlasy v nějakém tvaru. Přestáváme řešit, co máme na sobě, hlavně ať je to pohodlné a praktické. Teď jsem trochu zapřeháněla, ale která z nás k tomu neměla alespoň sklony? Maminky, zastavme se, i v letadle vám řeknou, že v případě nebezpečí nejprve nasaďte kyslíkovou masku sobě a pak teprve dítěti na klíně. Ano, je potřeba, abychom my ženy – maminky, byly živé a plné energie, protože jinak jsme rodině de facto k ničemu 😉 A že dokonalý make-up a vystínované oči nepatří mezi vaše priority obzvlášť na mateřské? Nevadí, ale být upravená a líbit se především sama sobě, si vaše JÁ opravdu zaslouží. A na druhou stranu, proč nezačít třeba právě na mateřské?
Jednoduché líčení vykouzlíte za pár minut. Základem je správně opečovaná pleť, ale o té až jindy. Pak přichází na řadu ochranná vrstva pleti – makeup, CC krém, minerální pudrový makeup. Dle libosti. Jejich funkce je ochrana pleti a dobře zvolený make-up zajistí, že vaše pleť bude barevně sjednocená a budete vypadat naprosto přirozeně. Pod make-up doporučuji použít vždy fixátoru make-upu. K čemu a co to je? Je to přípravek, který vám pleť vyhladí, zmatní a make-up tak lépe přilne k pleti a déle vydrží. Osobně vyzkoušeno u porodu 😀. Navíc doporučuji fixátory s ochranným faktorem, ať při své oblíbené hodince FITmami nebo na procházce s kočárkem neřešíte sluníčko. Vhodná alternativě k make-upu jsou CC krémy – především v létě, nebo minerální pudrové make-upy, pro ženy, které mají k tekutým make-upům jakékoliv výhrady. Make-up můžete lehce přepudrovat, záleží na tom, jak jste zvyklé, nebo jak vám to vyhovuje.
Na řadu přichází tvářenka – nanášíme pod lícní kost – vždy s ohledem na tvar obličeje. Čím kulatější obličej, tím víc pod lícní kost a naopak. Udělejte na sebe do zrcadla „rybičku“ a naneste tvářenku do míst, kde vám nejvíce vystoupne lícní kost. Na spojnici horního okraje ucha, pod lícní kost až ke koutkům úst – na vzdálenost maximálně na 2 prsty od koutku úst. V letních měsících vypadá velmi přirozeně místo tvářenky bronzer. Klidně použijte i na oči a líčení hotovo.
Obočí lehce zvýrazníme tužkou nebo stínem. Tvar si nechte upravit zkušenou kosmetičkou. Pro ženy se světlým nebo řídkým je vhodné nechat si obočí lehce přibarvit, ať se ráno nezdržujete tužkou na obočí.
Oční stíny – jako podklad volíme fixátor na oční stíny, aby nám stíny vydržely celý den. Základní barvou je světlá (ideálně krémová) matná, kterou projasníme celé oční víčko až pod obočí. Můžeme použít i pod oči, částečně tak zakryjeme kruhy pod očima. Na pohyblivé víčko naneseme světlý stín se třpytkami, aby se celé oko rozzářilo. Pokud nespěcháme, volíme oblíbený barevný oční stín. Pro zvýraznění očí, můžeme zvolit i konturovací tužku. Černá není nutná, lze vybírat z palety různých odstínů v závislosti na barvě očí nebo oblečení.
Řasy – i když si nenalíčíte vůbec nic, použijte alespoň řasenku. Vykouzlí krásnější oči a vy se budete cítit aspoň trochu víc upravená než obvykle. Za ten pocit to přece stojí. Navíc když použijete transparetní řasenku pod klasickou, můžete jít i do bazénu 😀.
Nakonec naneseme rtěnku nebo lesk, ideálně sladěný s barvou nebo alespoň tónem tvářenky. Nebo jen balzám na rty, aby rty byly krásně vláčné bez zbytečných šupinek loupající se kůže.
Přijde vám to i tak složité a časově náročné? Přijďte na můj kurz líčení a vše vás naučím. Líčení zvládám se dvěma dětmi ještě před odchodem do školky. A pokud pozvete 4-5 kamarádek, přijedu za vámi domů. Svůj termín si objednejte teď hned na Kontakt. Těším se na vás JanaLM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *